Kapsül Kelimesi Nereden Gelmektedir?

Kapsül kelimesi, Fransızca capsule “kapçık, koza” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük ise Latince aynı anlama gelen capsula sözcüğünden gelmektedir. Bu sözcük Latince capsa “kap, kutu, sandık” sözcüğünün küçültme halisidir.

Kuruluş Amacımız

Kapsül kelimesinin köküne baktığımızda da kutu içerisinde bulunan, bir bütün şekilde alınma anlamı vermektedir. Kapsül Hafıza’nın kuruluş amacı da tam olarak buna dayanmaktadır.

Temel Hedeflerimiz

İnovatif eğitim tekniklerini bütün olarak, bir kapsülcesine insanlara aktarmak ve onlara faydalı olmak için kurulmuştur. Türkiye ve yurtdışında birçok eğitim projeleri gerçekleştiren dinamik kadrosu ile eğitim camiasına yeni bir soluk katmak Kapsül Hafıza’nın temel hedefleri arasındadır.

Misyonumuz

Yenilikçi eğitimleri, talepçilerle, talebelerle buluşturmak ve bu yeniliklerin talep edilmesini sağlamaktır. Öğrenilecek bilgilerin, kolay, hızlı öğrenilmesi ve kalıcı hafızaya kaydedilmesi ile ilgili çalışmalar ana hedefimizdir. Kısacası, misyonumuz öğrenmeyi daha kolay hale getirecek çalışmalar, üretimler yapmaktır.

Vizyonumuz

Türkiye ve Dünya’da inovatif eğitimler ve kolay öğrenme üzerine çalışmalar yapmak hatta bu alanda söz sahibi olmak vizyonumuzdur. Kaliteli çalışmalar ile insanları buluşturarak öğrenmeyi, öğretmeyi ve öğrenme sürecini keyifli hale getirmek istiyoruz. İnsanlara balık tutmak değil, balık tutmayı öğretmek istiyoruz.